Із припиненням трудового договору на роботодавця покладаються відповідні обов’язки, зокрема оформлення наказу (розпорядження). При цьому працівник має бути ознайомлений із цим документом. Загалом, трудовий договір потрібно розірвати тоді, коли працівник припинив роботу. А не тоді, коли видали наказ. До того ж, у день звільнення працівникові мають видати трудову книжку з усіма записами та повністю розрахувати, тобто виплатити всі гроші. Які законні правила, коли звільняють – далі в статті.

Звільнення працівника. Законодавчі норми щодо розрахунку та видачі трудової

Повний розрахунок – це:

  • зарплата;
  • грошова компенсація за всі невикористані дні щорічної відпустки, додаткові відпустки;
  • вихідна допомога (ст.44 КЗпП) у певних випадках.

За законом усі виплати проводять у день звільнення!

Коли ж працівника не було на роботі в день його звільнення, то виплатити мають наступного дня. Щодо нарахованих сум, то працівник має отримати письмове повідомлення.

Якщо в роботодавця немає грошей, аби провести повний розрахунок, то це все одно не звільняє його від відповідальності.

Трудова книжка

У трудову книжку повинні внести всі записи, що стосуються прийняття на роботу, переведення на іншу посаду, звільнення. До того ж, нагороди та заохочення вносить власник або уповноважений ним орган після видачі наказу (розпорядження). Все це має відповідати певним строкам – не пізніше 1 тижня. Якщо мова йде про звільнення, то у цей самий день.

Якщо трудову книжку видають невчасно, працівникові виплачують середній заробіток за весь час вимушеного прогулу (частина 5 стаття 235 КЗпП України).

Іншими словами, день звільнення = дню видачі трудової книжки.

Коли працівник у день свого звільнення відсутній, то йому повинні надіслати поштове повідомлення, вказавши отримання трудової книжки.

Трудову книжку можна надіслати поштою, коли сам працівник дасть на це згоду!

Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Зміна причин звільнення через суд.

Звільнення працівника: яка відповідальність за затримку розрахунку та видачу трудової?