Націкомісія, що займається державним регулюванням з питань зв’язку та інформатизації продала частоти для розвитку в Україні технології 4G.
Lifecell придбав 2 лоти на 30 МГц по 909,25 млн грн. “Київстар” купив 3 лоти сумарно на 30 МГц по 916,3 млн грн. “Vodafone-Україна” – два лоти сумарно на 20 МГц по 631 млн грн.
Що це означає та які переваги для українців – далі.
4G в Україні. Переваги для любителів смартфонів
Переваги побачать навіть власники тих телефонів, що не підтримують 4G. При цьому частота 3G буде “розвантажена”, а пристрій тепер зможе “ловити” і в полях, і в горах.
Починаючи з понеділка 2-го квітня, в мобільних магазинах величезні черги – українці почали масово тестувати зв’язок четвертого покоління. Він же був офіційно презентованим 30 березня операторами Lifecell і Vodafone. Нині доступ до нової мережі мають лише обласні центри, проте до літа обіцяють якісний зв’язок по всій території країни.
Загалом, більшість нових смартфонів вже мають доступ до мережі 4G, до прикладу iPhone 5, Samsung (після 2016 року), майже всі Xiaomi. Старі сім-карти (яким більше року) не підтримують 4G-зв’язок, але їх можна замінити. Перевірити, чи підтримують 4G ваш телефон і сім-карта – легко, адже оператори надсилають смс-повідомлення з доступною інструкцією.
Що зміниться?
Одна з обіцянок операторів – збільшена швидкість. У Vodafone кажуть, що у 5-7 разів, у Lifecell – в 5, а в Київстарі обіцяють в 16 разів. Такі розбіжності скоріше пов’язані саме з техможливостями мобільних операторів.
Вищезазначена перевага не єдина. Відтепер кількість одночасно підключених пристроїв не впливатиме на “доступність” мережі.
До того ж, мережа 4G покриє всю територію країни, а не лише великі міста. Цього вимагало Міністерство інфраструктури України, а згодом цю вимогу прописали в тендерній документації.
Тому не за горами якісний зв’язок і в селах, і в горах, і на українських дорогах.
Хто отримає користь?
Користь від впровадження 4G отримають всі.
Мережа 4G забере активних користувачів, тим самим “розвантажить” частоти 3G. Таким чином, збільшиться й швидкість передачі даних в мережі.
Переваги значущі, а купити недорогий телефон із підтримкою 4G не буде проблемою. Наприклад, хорошу модель Xiaomi можна замовити на Aliexpres за ціною до 3000 грн, або ж купити в Україні на 500-700 гривень дорожче.
Щодо роботи 3G-мережі, то спрогнозувати важко. Для цього потрібні цифри від операторів – скільки клієнтів користуються новим поколінням зв’язку. Проте їх ніхто не скаже.
Стосовно того, чи збільшаться ціни, оператори також не поспішають говорити. Якщо ж тарифи і виростуть, то не сильно. До прикладу, в Київстар кажуть, що “4G-інтернет тарифікується як звичайний мобільний інтернет за умовами тарифного плану. Що ж, буде видно!
Отже, 4G в Україні – це новий рівень. Але нам, як завжди є до чого рости та прагнути!
Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сайті.