У минулому році українські копи зафіксували понад 114 000 випадків керування транспортом у стані сп’яніння. За словами патрульників, така цифра на чверть більша за 2016 рік. Загалом 2017 рік “славиться” 162,5 тисячами ДТП. 5,8 тисячі з них саме з вини нетверезих кермувальників. На українських дорогах загинули близько 3,5 тисяч людей.

В Україні за минулий рік зареєстрували 27 220 ДТП з потерпілими. 3 432 – загинули. Майже 35 000 – травмованих. Більшість ДТП сталося через порушення ПДР (правил дорожнього руху). Що стало причиною такої кількості ДТП, за який час із організму виводиться алкоголь – далі в статті.

Права водіїв. Правопорушення на дорогах у 2017 році

58,4 тисяч дорожньо-транспортних пригод сталося через порушення правил маневрування. При цьому загинули 199 осіб.

658 людей загинули через перевищену швидкість. Керування авто в алкогольному стані призвело до 155 смертельних випадків.

Іншими “популярними” порушеннями стали – недотримана дистанція, порушене правило проїзду перехресть, виїзд на смугу зустрічного руху, невиконані вимоги щодо сигналів регулювання.

У поліції стверджують, що проблема стосовно керування авто в нетверезому стані – критична.

Нагадаємо, у 2016-му внесли зміни до КУ щодо адмінправопорушень. Відповідно до закону, значно зросла відповідальність за правопорушення. До прикладу, якщо водій сів п’яним за кермом, то для нього це закінчиться штрафом у розмірі 10 200 грн та позбавленню посвідчення на 1 рік.  За повторне порушення передбачено 20 400 грн та втрата права керувати транспортом на 3 роки.

Більш детально про штрафи – у нашій статті Нововведення для водіїв: штрафи та легалізація “євроблях”.

Окрім того, планують карати п’яних водіїв ще суворіше – позбавляти волі на 7-12 років, а також забирати права на строк від 5 до 10 років. Відповідний законопроект мають розглянути у Верховній Раді.

Час виведення алкоголю. Коли сідати за кермо?

Такі питання часто цікавлять українських водіїв. Адже відповідальність значно посилили – 10 200 грн + 1 рік без прав.

У 2017 році допустимий вміст алкоголю в крові – 0,2 проміле. Даний показник пояснює, що деякі продукти та ліки містять спирт та можуть проявлятися в організмі людини. Проте деякі водії забувають, що навіть маленька доза може спричинити ДТП. Так званий світовий рекорд встановив чеський водій. В нього в крові виявили 8,39 проміле, хоча смертельною дозою є 5-6 проміле.

На порожній шлунок концентрація алкоголю швидше смоктується в кров – приблизно через 30-80 хвилин. На повний шлунок процеси всмоктування спирту протікають повільніше – через 90-180 хвилин.

Час виведення пива

Пиво – найпоширеніший слабоалкогольний напій. Тому вживають його часто. З Наркологи кажуть, що пляшка пива 0,5 л повністю виводиться з організму протягом 2-2,5 годин. 1 літр пива – через 4,5-5 годин, на повне виведення 1,5 літрів потрібно близько 7 годин.

Скільки виводиться горілка?

За словами експертів, горілка – досить підступний напій, оскільки після першої дози спиртного (100 мл) рівень алкоголю в крові становить близько 0,8 проміле. Алкотестер після другої порції горілки показав 0,2 проміле, а з третьою дозою (150 мл) – 2,75. Це пояснюється тим, що горілка вступає в реакцію в шлунку та лише після цього всмоктується в кров.

Час виведення коньяку та віскі

Їхній вплив на організм схожий із вживанням горілки. Проте зважаючи на домішки, повне очищення від коньяку та віскі триває приблизно на 10% довше, аніж від горілки.

Тривалість виведення вина

100 мл вина вивітрюється 1,5 години. Для того, щоб вивелось 0,5 л некріпленого вина необхідно десь 7,5 годин. Для повного ж очищення організму від 1 пляшки вина (700 мл) потрібно 10,5 годин.

 

Алкогольний калькулятор для водіїв

Інформацію про консультування Ви можете отримати на сайті.

 

Права водіїв: “найпопулярніші” порушення на дорозі у 2017-му
Tagged on: