У Міністерстві освіти змінили правила реєстрації на ЗНО (зовнішнє незалежне оцінювання). Тепер документи необхідно подавати до тих закладів, у яких навчаються абітурієнти. Як це відбувається, терміни реєстрації, які предмети доведеться здавати обов’язково – далі в статті.

ЗНО-2018: правила реєстрації на тестування

Учням (слухачам, студентам) закладів професійно-технічної, вищої освіти, які здобувають повну загальну середню освіту, а також складають державну підсумкову атестацію (ДПА) у формі ЗНО, реєстраційні документи потрібно подати до закладів, у яких навчаються.

Керівники цих закладів після того, як отримають реєстраційні документи, формують список тих, хто здаватиме ЗНО. Далі – надсилають комплекти документів до регіональних центрів. Вже звідти відповідні сертифікати в індивідуальних конвертах надішлють на адресу закладу освіти.

До того ж, зміни відбулися щодо подання документів. Раніше, реєструючись на ЗНО, можна було подати копію свідоцтва про народження замість копії паспорта. Норму вилучили, бо паспорт нині отримують із 14 років.

Ще одна новація для осіб, які повинні складати ДПА у формі ЗНО та не встигли зареєструватись вчасно через поважні причини, зробити це зможуть додатково, в період із 3 по 21 травня. У такому випадку, можна вибрати лише ті предмети, які в результаті зарахують, як оцінку ДПА.

Пробне ЗНО

Щодо пробного зовнішнього незалежного оцінювання, то зареєструватись можна самому на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти. Реєстрація триватиме з 9 до 31 січня 2018-го.

У день проведення пробного тестування у кожного зареєстрованого учасника є можливість скласти тест з одного навчального предмета. 24 березня – українська мова й література. 31 березня – історіяї України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська, іспанська, німецька, французька мови.

В учасників пробного ЗНО є наступна можливість:

  • ознайомитись із процедурою та зразками тестів, які відповідають вимогам програм ЗНО, характеристикам. А також структурі сертифікаційних робіт ЗНО-2018;
  • пройти пробний тест, потренуватися заповнювати бланки-відповіді;
  • наперед ознайомитись із організацією роботи пункту проведення ЗНО;
  • розподілити час щодо проходження тестів;
  • отримати правильні відповіді та дізнатися результат тестування;
  • оцінити власну підготовку до ЗНО.

Загалом, пробне ЗНО – послуга платна. Більш детально про це йдеться на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Реєстрація на пробне ЗНО

 Російської мови більше не буде

За словами директора українського центру оцінювання якості освіти Вадима Карандія, ЗНО з російської мови в Україні скасували. Це пов’язано з тим, що на цей предмет малий попит. Виходячи з цього, ще у вересні 2017-го за наказом Міносвіти було виключено російську мову з переліку ЗНО.

Таким чином, у 2018 році кожен абітурієнт має право скласти тести максимум із 4 навчальних предметів. Обов’язкові – українська мова й література, на вибір або математика, або історія України + ще 1 предмет з переліку (Історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська, іспанська, німецька, французька мови).

Інформацію про консультування Ви можете отримати на сайті.

ЗНО-2018: як зареєструватись на тестування та чому російську виключили з переліку?
Tagged on: