У 2018-му Україна зайняла перше місце серед країн СНД у рейтингу можливості подорожувати країнами світу без візи! В світі – це 44-а сходинка зі 104-х у міжнародному індексі паспортів, який складає компанія Henley & Partners. Порівняно з 2017-м Україна піднялась на 14 пунктів. Це дуже хороший показник, а також можливість для українців відвідати 114 країн світу. До прикладу, паспорт Німеччини вже 5 років тримається на першому місці в світовому рейтингу. Загалом, німецький паспорт надає можливість відвідувати без візи 177 країн.

На другому місці Сінгапур – 176 країн. Третє розділяють Велика Британія, Італія, Норвегія, Данія, Франція, Швеція, Фінляндія, Японія. Для громадян це подорожі до 175 країн світу. Російська Федерація на 48-му місці, розділяє його з Молдовою й Чорногорією. Для росіян – це можливість відвідати 110 країн. Фактично всі країни СНД поліпшили свої показники у порівнянні з минулим роком. 

Закордонний паспорт – головне досягнення України

Президент України Петро Порошенко вважає, що головним досягненням 2017 року є безвізовий режим. Це – можливість для українців побувати у тих країнах, про які раніше лише мріяли.

Нагадаємо, 20 грудня український уряд схвалив проект угоди про безвізовий режим з Антигуа і Барбудою. А з 31 грудня набрав чинності безвіз для туристичних поїздок в ОАЕ (Об’єднані Арабські Емірати).

Коли ж зазирнути до країн із програмами для отримання громадянства через інвестиції, то найширшим вибором держав з безвізом є паспорт Австрії (174 країни). Для того, аби отримати австрійський паспорт необхідно інвестувати EUR 8-10 млн. Інвестиції Мальти та Кіпру складають EUR 1-2 млн. Пропонується безвіз для доступу в 169 і 159 країн відповідно. Наймобільніший паспорт із програмами інвестицій – Сент-Кітс і Невіс, де безвізовий доступ розрахований на 139 країн світу.

Афганістан знаходиться на останньому місці в світовому рейтингу. У громадян є можливість відвідати без візи лише 24 країни.

Звідки беруться відомості?

У компанії Henley & Partners кажуть, що відомості ґрунтуються на інформації IATA (Міжнародна асоціація повітряного транспорту). У неї ж найширша база даних щодо умов світових подорожей. Разом з тим, Henley & Partners доповнюють власною інформацією.

Якщо подивитись на інший глобальний рейтинг паспортів  – Passport Index, то Україна нині на 29-ій позиції з 93-х. А паспорт надає можливість безвізового в’їзду до 122 країн. У такий рейтинг включають і паспорти 199 країн.

11 червня 2017-го набрала чинності візова лібералізація для українців за умови короткотермінових подорожей до країн Європейського Союзу і “шенгену”. Українці мають право перебувати в країнах до 90 днів впродовж кожних 180 днів без працевлаштування. У Держприкордонслужбі підвели підсумки, що за 6 місяців безвізом скористалися 355 тис. українців. 

Додаткова лінія для друку паспортів

У поточному місяці українцям обіцяють оформлення біометричних паспортів  без черг і затримок. “Поліграфкомбінат “Україна”, що виготовляє документи, запустить ще одну лінію для друку, як пообіцяли, за 7 або ж 20 робочих днів. Нині можуть надрукувати близько 10 тис. бланків за добу, а це в 2 рази менше за потреби.

Загалом, біометричні паспорти вже отримали понад 5 млн українців. Тобто його має кожен 8-ий українець.

Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сайті.

 

Закордонний паспорт: Україна посіла перше місце серед країн СНД