На сьогодні в Україні дедалі більше водіїв купують іноземні авто. Це пов’язано, насамперед, із нашою державною вартістю, яка далека від реальності. Не кожен зможе придбати авто за неземною ціною, тому і намагаються пригнати автівку з Польщі чи Литви. Серед політиків триває дискусія щодо заборони ввезення машин на єврономерах. А також обговорюють арешт для тих, хто вже перебуває на території України. Це водіїв не зупиняє. Більше того, наштовхує на хитрощі. Які існують нелегальні способи ввезення, яку відповідальність можуть понести водії – далі в статті.

Хитрощі водіїв. Способи ввезення

Насамперед, варто зазначити, що стаття не про те, як потрібно хитрити, а про те, до яких крайнощів можуть дійти водії через високу вартість авто в Україні.

Спосіб № 1 – “стамбульський”/”литовський”

Простий спосіб, особливо ним користуються підприємці. До прикладу, Ви вирішуєте купити литовське авто. З цим питанням звернулися до товариша, який займається інформаційними послугами з пошуку автівок. Він допомагає знайти машину, після цього – продавця. З ним оформлює договір купівлі-продажу. Покупець не Ви, а контора в Литві. Виходячи з цього, авто стає комерційним. Далі Вас оформлюють як працівника цієї ж фірми, дають відповідне посвідчення, документи. Ви ж на службовому авто перетинаєте український кордон, ніби працювати на цю контору. Після того, як машину передали покупцеві, її знімають із реєстрації в Литві. Разом із тим, уся документація “випаровується”.

По суті, номери і документи є. Однак коли буде перевірка, може з’явитися проблема – розшук авто. Вона ж може виникнути на кордоні України. Страховка автомобіля обов’язкова. Без неї машину можуть зняти з реєстрації і розшуку.

Такий спосіб потягне за собою обов’язковий щорічний техогляд. Така схема дістала назву “стамбульська” чи “литовська” у зв’язку зі Стамбульською конвенцією. Вона ж передбачає можливість ввезення комерційних і приватних авто на територію іншої держави до 1 року без оплати митних платежів. А в Литві найбільша кількість таких авто. Автомобілі комерційного характеру можна ввозити і використовувати тим особам, які ведуть свою діяльність в країні реєстрації авто. Щодо приватного використання – постійні жителі.

Спосіб № 2: техпаспорт

Іноземний продавець автівки вписує покупця у техпаспорт. Далі самостійно приганяє в Україну. Вже тут передає машину з документами для покупця. Останній отримує право користуватися транспортом протягом року. Потім переганяє авто через кордон, проходить техобслуговування, платить за страховку і так по колу.

Мінуси ті ж самі, що й і в першому способі.

Спосіб № 3: власна контора

Ідентичний із 1 способом. Однак у тому випадку, коли витрати на утримання литовської фірми несе сам покупець. Проблем зі зняттям з реєстрації такого авто значно менше.

Спосіб № 4: болгарський

Справа в тім, що болгарські номери дуже схожі з українськими. Тому після ввезення в Україну авто з Болгарії, покупець прикріплює на машину копії болгарських номерів, але вже українського формату. Варто знати, що за такий спосіб можна понести кримінальну відповідальність.

Спосіб № 5: армійський

Схожий із “болгарським” методом ввезення. Відмінність у тому, що номерні знаки – фальшиві армійські. Це також є кримінальним злочином.

Спосіб № 6 (легальний): транзит

Абсолютно законний спосіб ввезення авто з-за кордону. Нерозтаможена машина може перебувати на українській території від 5 до 10 днів. По закінченню терміна – необхідно її вивозити.

Нагадуємо, що відповідно до українського законодавста, існують декілька важливих правил. Це:

  • оформлене на Вас авто на митному кордоні означає, що лише Ви можете його вивезти за межі, незалежно від режиму. Відповідно до цього, продати своє авто можна у випадку вивезення. Після цього ввезти його може будь-хто;
  • законне ввезення чи вивезення авто лише при наявному письмовому дозволі митників;
  • Ви станете власником лише отримавши держреєстрацію на українські номери. Тому, якщо Ви потрапили в неприємну ситуацію, захистити свої права на авто Ви не зможете. Більше того, документів, які підтвердять угоду купівлі-продажу, скласти не зможете;
  • Ви не зможете ані вивезти, ані продати авто, якщо воно злетіло з державної реєстрації. Це може статися тоді, коли Ви тривалий час не проходили техогляд, не сплачували страховку;
  • 300 % штрафу за участь у будь-якому договорі купівлі-продажу. Накладений штраф можна оскаржити в суді.

Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете знайти на сайті.

5 способів пригнати тачку з-за кордону: хитрощі водіїв
Tagged on: