На сьогодні така послуга, як таксі є дуже популярною та більше того часом необхідною. Кожен із нас безсумнівно нею користувався, а хтось і стикався зі злісним порушенням правил. Вам не доводилося їздити з не дуже тверезим водієм або ж зустрічатися із так званим правилом, як “немає решти”. Ви сідаєте в таксі до незнайомої людини та звісно ж переживаєте, аби Вас доставили до пункту призначення. Нерідко буває, коли відбувається заміна автівки та й самого водія. Це так діє система, де гарантія, що виклик не перейняли злочинці? Усім відомі ситуації, коли людина видавала себе за таксиста, а потім у кращому випадку грабувала. Однак не будемо про погане, факти і так говорять самі за себе. В новинах ми чуємо, що ДТП сталася за участі таксиста. Так як бути, хто несе відповідальність за пасажира. Чи маємо ми право не платити гроші за виклик, якщо передумали сідати в авто та як себе захистити – далі в статті.

Пасажирові складно притягнути водія до відповідальності

Так, але це можливо зробити.

Уявіть, до Вас приїхав таксист, а від нього явно тхне алкоголем. Сідати у таку автівку Ви не збираєтесь, однак відмовившись, з Вас починають стягувати гроші за виклик. Диспетчер говорить, що вона не знає, у якому стані знаходиться водій, тому всеодно платіть.

В Україні 80% таксистів-нелегалів. Вони працюють без ліцензії, а автомобілі перевірки не проходять. У владі як завжди обіцяють, що таким питанням займуться серйозніше, проти водіїв посилять санкції. Самі ж водії на це реагують обуренням.

Щодо сп’янілого водія, то тут питання до перевізника. Для таксистів і пасажирів діє однаковий закон Про захист прав споживачів. Виходячи з цього, Ви маєте право відмовитися від послуг таксиста, ніхто не може в такому випадку з Вас стягнути гроші за виклик. Так само і водій може відмовити нетверезому пасажирові.

Немає ліцензії – порушення закону.

Якщо сталася ДТП, а винне недбальство таксиста, Ви маєте право на моральне та матеріальне відшкодування. Цим питанням займається суд. При цьому, у Вас мають бути докази на завдану шкоду. Це – довідка з лікарні, свідки, судово-медичні експертизи. Ви повинні бути готовими, що суддя попросить Вас довести, що Ви їхали в легальному таксі. У водія ж має бути ліцензія. Якщо виявиться, що Ви все-таки скористалися послугами нелегального таксі, гарантій може ніяких не бути.

Варто запам’ятати:

  • краще обирати перевізника з ліцензією;
  • не соромитися відмовляти водієві, якщо його стан чи автівки підпадає під сумнів;
  • при відмові жодну компенсацію від виклику Ви не повинні сплачувати;
  • у випадку ДТП звертайтеся до суду та юристів. Останні ж допоможуть грамотно обґрунтувати позов і зібрати докази.

Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сайті.

Відповідальність таксиста: про що має знати пасажир?