Ліцензія вимагає подачі відповідних документів до органу ліцензування. І вже після видачі такого дозволу господарська діяльність вважається дійсною і провадиться на законних підставах.

Але трапляються випадки, коли процедура видачі дубліката ліцензії просто необхідна. Що може стати підставою? Наприклад, втрата або ж пошкодження ліцензії.

Якщо ліцензіат втратив ліцензію, він повинен заявити про це до органу ліцензування. До заяви додається квитанція за сплату вартості дубліката ліцензії.

А пошкодження документу, крім заяви про дублікат, передбачає повернення ліцензії, що стала непридатною. І, звісно, внесення плати за виготовлення нової ліцензії.

Термін дії дубліката не обчислюється, як новий, а продовжує термін старої – пошкодженої чи втраченої – ліцензії і не може діяти довше.

Як бути в той період, коли заява тільки подана, а дублікат ліцензії ще не видали? Все просто. Підприємець подає заяву із потрібними документами у орган ліцензування, а у період між подачею і отриманням, має право провадити свою діяльність, беручи за підставу спеціальну довідку, що дозволить безперешкодно продовжувати господарську діяльність. Таку довідку видає орган ліцензування.

Проте не варто хвилюватися, період між подачею заяви і отриманням дублікату ліцензії зовсім короткий – за три робочі дні орган ліцензування повинен видати новий документ замість втраченої або пошкодженої ліцензії.

Ліцензійний реєстр теж відбиває утворені зміни. До нього вноситься запис про те, що попередня ліцензія втратила свою чинність і стала недійсною для провадження господарської діяльності. Такий запис підтверджує чинний статус дубліката і вносить протягом одного робочого дня після його видачі.
Оплата вартості дубліката ліцензії вноситься у державний бюджет і становить п’ять неоподатковуваних мінімумів.

Кожен суб’єкт господарської діяльності, що подає заяву про оформлення ліцензії, отримує свою ліцензійну справу. Працівники органу ліцензування зберігають в ній усі документи, що стосуються видачі, переоформлення ліцензій, видачі дублікатів, потрібних документів.

Журнал обліку заяв та виданих ліцензій фіксує запис про те, коли документи надійшли на опрацювання. Кожен окремий вид господарської діяльності, що потребує видачі ліцензій, має свій журнал обліку.

Цей журнал також вміщає інформацію про заявника, про дату прийняття заяви та дату відповідного рішення, за яким ліцензію видають або ж відмовляють у її видачі, до того ж записи вносяться про те, коли видаються копії ліцензій.

Як бачимо, процедура видачі дубліката ліцензії має свої особливості. Дублікат можна отримати при втраті чи пошкодженні попередньої ліцензії.

А про процедуру видачі ліцензії та документи, які потрібні для її оформлення можна дізнатися від фахівців проекту «Ваш юрист». Вони не тільки проконсультують вас, а й візьмуться за отримання ліцензії для вашої справи – спілкуватимуться із органом ліцензування та подадуть потрібні відомості для того, що досягти бажаного результату.

Як можна отримати дублікат ліцензії? Подаємо заяву