Отримання ліцензії – важливий крок для підприємства, адже наявність такого дозволу дає можливість безпосередньо здійснювати господарську діяльність. Це стосується різних видів діяльності, зокрема і будівельної сфери. Дана стаття подасть факти, що стосуються такого виду дозволу, як будівельна ліцензія та документів, що потрібні для її отримання.

Законодавство передбачає ліцензування тієї господарської діяльності, що пов’язана із будівництвом об’єктів архітектури.

Така діяльність має свої види, що підлягають ліцензуванню:

  • Створення проектів для об’єктів архітектури.
  • Розробка містобудівної документації.
  • Будівельні та роботи із монтажу.
  • Будівництво транспортних споруд.
  • Монтаж інженерних мереж.
  • Вишукувальні роботи, пов’язані із будівництвом.

Щоб отримати дозвіл на проведення будь-яких робіт зі списку, треба звернутися до спеціального органу. Органом ліцензування у даному випадку виступає Державна архітектурно-будівельна інспекція. Саме вона здійснює контроль за дотриманням усіх ліцензійних умов та провадить ліцензування будівельної діяльності. Дана інспекція має свої територіальні підрозділи, а також при ній створюється відповідна ліцензійна комісія.

Даний орган ліцензування діє відповідно до Конституції України, а також послуговується указами Президента та Верховної Ради, іншими законодавчими актами та постановами.

Заяву для отримання будівельної ліцензії можна подати до органу ліцензування особисто або ж надіслати поштою.

У ній треба вказати інформацію про суб’єкт будівельної діяльності. Для юридичної особи – назву організації, її реквізити, ідентифікаційний код та інші відомості. А для фізичної – паспортні дані, місце проживання, ідентифікаційний код. До того ж треба повідомити орган ліцензування про ті види робіт, які будуть виконуватися. Разом із заявою подаються різні супровідні документи: копія довідки, що підтверджує державну реєстрацію підприємства, інформація про працівників, їхню кваліфікацію та професійну підготовку, описуються методи виробництва, технології, забезпечення, система контролю.

Якщо не всі документи зібрані або працівники органу ліцензування помітили якусь невідповідність вимогам, то такі документи повертаються власнику протягом десяти днів з моменту подачі (до них додається і письмове пояснення). Після того, як заявник виправить помилки, перевірить достовірність усіх документів, то може знову звернутися до органу ліцензування та подати заяву ще раз – повторно.

Якщо ж усі вимоги виконано і всі документи оформлені належним чином, то підприємство зможе отримати ліцензію. Важливо зазначити, що термін її дії – п’ять років, а для тих підприємств, що отримують будівельну ліцензію вперше – три роки, як і зазвичай.

Тому якщо ви маєте намір провадити будівельну діяльність, то вам знадобиться будівельна ліцензія. Щоб полегшити справу, можна доручити її професіоналам в юридичній галузі. Працівники проекту «Ваш юрист» зможуть надати вам консультацію з тих питань, що вас цікавлять, а також взятися за справу – отримати будівельну ліцензію. Зверніться до них і ви збережете свій час, а фахівці підійдуть до розв’язання питання із усім своїм досвідом ведення таких справ.

Що ми знаємо про будівельну діяльність? Будівельна ліцензія