Підприємницька діяльність завжди регулюється певними законами, правилами та дозволами. І кожен вид діяльності має особливості оформлення чи провадження, а також вимагає окремих дозволів. Наприклад,  ліцензування торгівлі алкоголем.

Ліцензування торгівлі алкоголем має багато суперечностей та особливостей.

Серед них є такі факти, як, наприклад, те, що об’єктом ліцензування виступає не сам вид діяльності, а місце, де здійснюватиметься продаж. Всупереч загальному правилу – термін дії ліцензії три роки – ліцензія на торгівлю алкогольними напоями видається лише на один рік. Плата за таку послугу вносить не тільки на початку, а кожного кварталу. Видача ліцензії – не останній крок, її ще треба зареєструвати у органах Державної фіскальної служби. А також особливістю є те, що торгівля без ліцензії тягне за собою інші санкції.

Отримати ліцензію на торгівлю алкоголем можна після заповнення заяви та надання документів:

  • Паспортні дані особи, що планує провадити торгівлю;
  • Відомості про юридичну особу (якщо така є) – реквізити, найменування організації, свідоцтво про реєстрацію.
  • У заяві також вказується місце, де буде проводитися торгівля.
  • До заяви додаються документи: довідка, що підтверджує факт взяття на податковий облік, копії документів, що вказує на реєстрацію РРО.

Після того, як заява написана, а документи додано, їх повинні перевірити. Чи правильно все оформлено, чи відповідають вказані факти реальним обставинам. Після цього документи приймаються на розгляд.

Рішення по цій справі приймають за 15 днів. Тоді підприємця і повідомляють, чи отримав він ліцензію, чи йому відмовлено. Відмову обов’язково мають обґрунтувати, а таке рішення можна оскаржити.

Після одержання ліцензії треба внести річну оплату за неї (мінімально ж 25% від усієї суми). Це означає фактично оплату ліцензії кожного місця торгівлі алкогольними напоями. Після оплати треба ще отримати довідку про те, що кошти надійшли до державного бюджету. Тоді дана довідка та квитанція про сплату повинні бути долучені до справи про надання ліцензії.

Важливо також казати, законодавство передбачає фінансові покарання за торгівлю алкоголем без ліцензії або ж при порушенні правил торгівлі, проте порушення законодавста не несуть за собою анулювання чи бодай припинення ліцензії. До того ж не вимагається дотримуватися ліцензійних умов.

Проте санкції, що визначаються анулюванням ліцензії, передбачені не самим законом, а підзаконними актами. Рішення про ануляцію чи призупинення дії ліцензії також можна оскаржити, подавши заяву до експертно-апеляційної ради.

Як бачите, дана діяльність керується дещо відмінними від інших факторами. Накладаються інші санкції, особливості ліцензування теж змінюються, бачимо, що місце торгівлі стає важливим елементом при оформленні документів на одержання ліцензії, та і для самої ліцензії. Інші умови оплати за дану послугу. Щоб не заплутатися у тонкощах таких справ, радимо звернутися до тих людей, що зможуть відповісти на всі ваші питання, пов’язані із темою ліцензування торгівлі алкоголем. Це фахівці проекту «Ваш юрист», вони нададуть кваліфіковану консультацію та гарантують проходження процедури оформлення ліцензії.

Не діяльність, а місце: ліцензування торгівлі алкоголем