Будь-яка діяльність, що провадиться приватними підприємцями, має свої вимоги та правила. Серед них є і обов’язкове одержання ліцензії. Особливо це стосується тих видів діяльності, що безпосередньо можуть впливати життя та здоров’я клієнтів. До них належить також туристична діяльність.

Туристична діяльність передбачає провадження тільки за наявністю відповідної ліцензії, що дає дозвіл на таку діяльність.

Ліцензування – процедура обов’язкова, вона здійснюється для того, щоб створити рівні можливості конкурентам на ринку туристичних послуг, щоб захистити права громадян та довкілля, а також для того, щоб підвищити рівень обслуговування у туристичній сфері.

Ще варто зауважити, що туроператорська діяльність має набагато більше можливостей в порівнянні із турагентською. До того ж, якщо підприємець отримав ліцензію на туроператорську діяльність, то він може провадити і турагентську без оформлення ще однієї ліцензії.

Для отримання такого дозволу необхідні такі документи:

  • Заява, що містить відомості про підприємство – назва, реквізити, ідентифікаційний код, про фізичну особу – паспортні дані. Вказується також вид діяльності та термін, на який одержується ліцензія.
  • Копія свідоцтва про реєстрацію.
  • Підтвердження оплати послуги ліцензування.
  • Підтвердження освіти та досвіду роботи керівника у вказаній галузі.
  • Копія документів, що підтверджують оренду чи купівлю офісу, де буде провадитися туристична діяльність.
  • Копія договору зі страховою компанією про страхування туристів.

Будь-які зміни – у назві чи юридичній адресі – повинні провокувати переоформлення ліцензії. Адже якщо не зробити цього вчасно – 10 робочих днів – то така ліцензія автоматично стає недійсною.

Ліцензія також може мати такі підстави для анулювання: заява самого тур агентства, скасування реєстрації підприємства, смерть турагента та свідоцтво про це, якщо у документах, що подавалися з метою отримання ліцензії, виявлено неправдиві факти. До того ж ліцензію анулюють у тому випадку, коли ліцензіат не виконує передбачені умови.

Ліцензію зовсім не видадуть тому тур агенту, який використовує назву іншого, уже зареєстрованого, підприємства. Адже ліцензія уже надана і занесена у реєстр.

Уже по отриманні ліцензії, підприємство може розпочинати свою діяльність. Для цього знадобиться ще ряд документів – статут, державна реєстрація.

Відповідно до ліцензійних умов, тур агент зобов’язаний розмістити в офісі документи, з якими може ознайомитися будь-який клієнт – турист. До них належать: копія ліцензії, книга відгуків, копія свідоцтва про державну реєстрацію, інформація про працівників даної компанії.

Порушення такої вимоги передбачає адміністративну відповідальність. Це загрожує власникам штрафом.

Якщо ви вирішили відкрити свою справу, але не зовсім розбираєтеся з усіма тонкощами не тільки реєстрації підприємства, а й з отриманням потрібних дозволів для провадження своєї діяльності, то звертайтеся до фахівців. Працівники проекту «Ваш юрист» допоможуть оформити ліцензію, нададуть відомості про потрібні документи та безпосередньо взаємодіятимуть із органами ліцензування для отримання вами дозволу провадити свою діяльність.

Туристична діяльність: а чи потрібна для неї ліцензія?