Бувають випадки, коли борг лишається несплаченим, а боржник пройшов усі етапи взаємодії із колекторами та банком. Але не варто передчасно радіти. Наступним кроком може бути подача позовної заяви до суду. Заявником виступить банк, а заява стосуватиметься позичальника. Суд, скоріше за все, видасть рішення на користь стягнення боргу у примусовому порядку. Так почнеться виконавче провадження.

Проте варто знати, що неприємності, пов’язані зі стягненням боргу можуть торкнутися не лише самого боржника, але і членів його родини. Наприклад, другого із подружжя. Чи будуть протиправними такі дії? Читаємо далі.

Службові обов’язки виконавця передбачають визначення, хто є власником майна, що знайдено у будинку боржника. Адже він може стягувати тільки особисту власність особи, щодо якої провадиться стягнення. Проте для родичів боржника це не може стати перевагою. Адже їм треба буде доводити, що майно, яке підлягає арешту, є їхньою особистою власністю. І зрозуміло, що підставами для таких заяв мають стати відповідні документи. Адже за їх відсутності, виконавець має законне право конфіскувати майно.

У тому випадку, коли йдеться про спільне майно подружжя, то виконавець може стягнути і його. Тут важливо зауважити, що можна говорити і про офіційний шлюб, і про цивільний, якщо це доведено свідками.

Проте є випадки, коли спільне майно не може покрити увесь борг. Тоді подружжя може розплачуватися своїм особистим майном. Це передбачає також той факт, що дружина чи чоловік теж можуть виплачувати борг другого із подружжя своїми власними коштами.

Проте для того, щоб борг стягувався із спільного майна має існувати відповідна судова постанова.

Це означає, що тоді,коли відповідачем був тільки чоловік, а його дружина не виступала учасником процесу, то і арешт її особистого майна неможливий. Тому дружина заявляє про свою частку майна і про свої особисті речі, що не підлягають стягненню у такому випадку.

На жаль, практика доводить інше. Виконавці часто не зважають на документи чи на те, що дружина чи чоловік боржника не є відповідачами. Але опис їхнього майна є незаконним. Щоб убезпечити себе від таких випадків і знати, як поводитися у подібних випадках, читайте наступний список:

  • Є варіант,коли дружина може надати докази у суді про те, що позика, спільна для подружжя, була витрачена не на сімейні, а на особисті потреби. Для переконливості варто підкріпитися доказами свідків.
  • Чоловік чи дружина боржника повинна надати виконавцеві усі наявні документи, що свідчать про належність майна їй чи йому, а не боржнику.
  • У випадку провадження неправомірних дій, коли виконавець арештовує те майно, яке не має права стягувати, варто одразу ж звертатися зі скаргою до виконавчої служби.

Пам’ятайте, відстоювати свої права треба завжди. Якщо ви не впевнені чи не знаєте усіх правил стягнення боргів, то зверніться по допомогу до фахівців проекту «Ваш юрист». Вони нададуть усі потрібні консультації, а ткож візьмуться за вашу справу.

 

А ти теж боржник? Чи другий із подружжя розділяє борг.
Tagged on: