Стягнення боргів – одна з найпоширеніших процедур господарського суду. Цей процес складається із кількох етапів, кожен з яких важливий і має бути належно пройдений. Стаття про майно та стягнення майна. Зокрема про винятки з правил. Отже, на яке майно не можна накласти арешт?

У процедурі стягнення боргів арешту майна відводиться важливе місце. Варто пам’ятати про деякі нюанси, що стосуються даного процесу і регулюються виконавчим рішенням.

Завершальною стадією судового провадження є виконавче провадження, що передбачає примусове виконання рішень. Таке виконання забезпечує виконавча служба. Державний виконавець вживає тих заходів, що передбачені законом. Він має право отримувати ту інформацію, що потрібна для проведення виконавчих дій. А також перевіряти виконання рішень юридичними особами. Він також може звертатися до суду для розшуку боржника чи накладати штрафи.

Якщо ідеться про арешт і стягнення майна, то є певні особливості такого виду стягнення. Виконавчі документи передбачають, що є види майна, які не можна стягувати за законом. До них належать ті, що перебувають у власності боржника чи у спільній власності з іншими членами сім’ї. А також за умови, що вони необхідні для нього та членів його родини. Перелік майна, яке не підлягає арешту, наступний:

  • Предмети домашнього вжитку: одяг на кожен сезон для кожного члена родини (сюди належить і верхній одяг), взуття за аналогічною схемою, білизна та постільні речі (кількість комплектів вираховується відповідно до кількості осіб), рушники, набір посуду, холодильник для сім’ї, ліжко та стілець на одну людину, стіл та шафа (для родини), дитячі речі – на цей вид обмежень не передбачається.
  • Кількість продуктів харчування розраховується на три місяці для всієї сім’ї.
  • Не підлягають стягненню також інструменти для професійних занять, наприклад, музичні.
  • Паливо для обігрівання будівлі та приготування їжі у розрахунку на півроку.
  • Насіння та урожай, що ще не був зібраний, у випадку, коли особи займаються сільським господарством. Для таких осіб також передбачено те, що з ним не стягнуть свійських тварин, якщо такі є.

Проте жоден із цих пунктів чи їхня сукупність не звільняє боржника від відповідальності, що передбачена судовим рішенням у справі про стягнення боргів.

Отже, як бачимо, стягнення майна не є безумовним. І закон передбачає обставини, що дозволять боржнику та його сім’ї не втратити речі першої необхідності. Проте всі ці обставини так само не звільняють від мір, що мають бути прийняті щодо боржника.

Для того, щоб розгляд вашої справи не затягувався, щоб ви знали про повний перелік документів, що потрібний для подачі позовної заяви, зверніться до фахівців. Проект «Ваш юрист» забезпечить вам кваліфіковану правову допомогу з різноманітних питань, зокрема щодо стягнення заборгованості.

 

Залишити, не можна стягувати. На яке майно арешту не накладають?
Tagged on: