Люди, що люблять дарувати іншим радість, позитивні емоції, творити красу, намагаються реалізувати себе у різних сферах, часто вони пов’язані саме із робою з людьми. Такі творчі особистості шукають своє місце. А квітковий бізнес – це чудова можливість щодня бачити посмішки на обличчях людей, творити їм святкову атмосферу, вітати із найвизначнішими подіями, бути частиною і творцем найкращих подарунків – улюблених квітів.

Тому, якщо ви любите квіти, знаєте, як зробити ідеальний букет, які рослини гармонують між собою, то вам відкритий шлях у квітковий бізнес.

Звісно, він має свою специфіку, свої ризики, але разом з тим – свої переваги.

Створення свого бізнесу варто почати з формальностей – реєстрації підприємства. В цьому можуть допомогти спеціалісти проекту «Ваш юрист». Вони зберуть потрібні документи та підкажуть різні нюанси, щоб зробити все швидко і грамотно.

Для того, щоб легально займатися бізнесом, потрібно мати всі відповідні документи та дозволи. До них належать: дозвіл на торгівлю, книга відгуків, висновок санітарно-епідеміологічної служби. А також товарна накладна, договір оренди, свідоцтво про реєстрацію. Таку документацію варто завжди зберігати у самому магазині. Часом клієнти вимагають показати дозвіл на торгівлю, щоб переконатися у ваші     й компетентності.

Є кілька форматів квіткового бізнесу.

Це може бути квітковий намет. Часто їх відкривають поблизу метро чи в людних місцях, у місцях скупчення громадського транспорту. У такій формі продажів варто зауважувати ряд ризиків: висока конкуренція, квіти швидко в’януть. Фахівці радять не переборщувати з асортиментом – 20 видів квітів буде достатньо.

Іншою формою продажу квітів є квіткові магазини у торгових центрах. Для таких приміщень можливий ширший асортимент, як квітів, так і супровідних товарів та послуг. Тут можуть продавати не тільки букети, а й різноманітні флористичні композиції, сувеніри, ґрунт для рослин. Зрозуміло, що і вкладення будуть більшими. Проте, тут є шанс отримати постійних клієнтів.

Є ще один формат такого бізнесу, він набирає популярності в наш час. Ще інтернет-магазин флористики. Такий магазин займається доставкою квітів. Але для того, щоб зайнятися таким бізнесом, потрібна напрацьована база постачальників та клієнтів. Це досить ризиковано, хоча і потребує менших затрат. Але інтернет-магазин радять відкривати тим, у кого вже є свій квітковий бізнес – магазин, або тим, хто має досвід у такій торгівлі, а отже і різні ділові знайомства.

Є і такі підприємці, що відкривають спеціалізовані бутіки з квітами. Для них орендують окремі приміщення. Це справжні витвори мистецтва з авторським дизайном, продуманим інтер’єром, оригінальними композиціями флористів. Зрозуміло, що і витрати на відкриття такого салону будуть високими, але і прибутки значно зростуть в порівнянні з іншими видами квіткового бізнесу. Це можливість створити власну неповторну естетику та атмосферу.

Отже, якщо ваш потяг до прекрасного спонукає вас зайнятися такою торгівлею, то сміливо обирайте форму і відкривайте свій квітковий бізнес. Даруйте людям красу по-українськи.

Краса по-українськи. Квітковий бізнес та його форми