Зміст послуги
Ціна, грн
  • Аналіз ситуації юристом
  • Юридична консультація
500

Сімейним парам або одному із подружжя часто потрібна юридична консультація щодо розлучення до моменту ухвалення рішення про розлучення. Такий підхід можна вважати розсудливим і зваженим, адже розірвання шлюбу породжує ряд правових наслідків, таких як розподіл майна подружжя, аліментне забезпечення неповнолітніх дітей, участь батьків у вихованні дітей. Буває, що емоції поступаються місцем здоровому глузду при розумінні формальних втрат, а іноді навпаки, оцінивши свої права за Сімейним кодексом України, клієнт утверджується в думці про необхідність припинення шлюбних правовідносин.

Юридична консультація щодо розлучення часто зводиться до переліку стандартних питань, наприклад:

1.Коли розлучатися можна тільки через суд?

У випадку наявності спільних неповнолітніх дітей або тоді, коли один із подружжя не бажає розривати шлюб.

2.Коли не можна розірвати шлюб взагалі?

Заяву про розірвання шлюбу не приймуть до розгляду в період:

  • вагітності дружини ;
  • упродовж одного року після народження дитини.

Виключенням є випадок, коли один із подружжя вчинив протиправний вчинок, що має ознаки злочину, відносно партнера або дитини. Цікавим є положення про те, що наявність звинувачувального вироку не є обов’язковою. Фактично, суд загальної юрисдикції у рамках цивільного позову повинен перевіряти факт кримінального проступку.

Ще одним виключенням, цілком логічним, є ситуація, в якій батьківство спільної дитини визнане іншою особою.

3. Як довго проходить розірвання шлюбу в суді?

Термін розгляду заяви про розірвання шлюбу відповідно до норм процесуального права є загальним і складає 2 місяці з моменту відкриття справи, але кожен випадок суб’єктивний через різні обставини. В першу чергу, все залежить від завантаженості конкретного судді і суду, але в середньому, на розлучення через суд йде від 1 (одного) до 3 (трьох) місяців. У тому випадку, коли другий із подружжя (відповідач) переслідує мету затягнути процес розірвання шлюбу і його адвокат робить це професійно – справа може розглядатися 8 – 10 місяців.

4. Чи треба до подання позову про розірвання шлюбу вирішити питання, пов’язані з розподілом майна, аліментами і порядком виховання дітей?

Ні, це не є обов’язковою умовою для проведення судового процесу.

5. Чи обов’язково особисто бути присутнім при розлученні через суд?

У разі, якщо позивач користується послугами адвокатів або юристів, його присутність в судових засіданнях не є обов’язковою. В той же час, у виняткових випадках суд може визнати особисту явку сторони обов’язковою.

6. Які документи потрібні для розлучення через суд?

– Копія паспорта позивача.

– Копія реєстраційного номера.

– Копія свідоцтва про шлюб.

– Копія свідоцтва про народження дитини.

– Відомості про відповідача.

Якщо потрібна Вам юридична консультація щодо розлучення припускає отримання іншої інформації і після ознайомлення з цим матеріалом у Вас залишаються питання, пов’язані з розірванням шлюбу, – Вам необхідно звернутися до наших фахівців для отримання додаткових відомостей.

Також, Вам може знадобитися: