Штрафи за порушення ПДР в Україні визначені Кодексом України про адмінправопорушення (КУпАП). Передбачена й кримінальна відповідальність.

Порушення ПДР. Проїзд на червоне та покарання у вигляді штрафів

Водієві, що порушив правила дорожнього руху, патрульний поліцейський виписує відповідний Протокол. Разом з тим Постанову, що накладається штраф. Останній сплачується на користь райдержказначейства за місцем реєстрації водія.

За правилом законодавства оплатити штраф потрібно впродовж 15 днів. У разі прострочення сума виросте в два рази. Якщо водій не сплатить штраф, то ним займеться державна виконавча служба. У повноваженні останньої накладення арешту на ТЗ.

Порушення ПДР. Червоне світло

122 ч.2Порушення водіями ТЗ правил проїзду перехресть, зупинок транспортних засобів загального користування, проїзд на заборонний сигнал світлофора або жест регулювальника, порушення правил обгону і зустрічного роз’їзду, безпечної дистанції або інтервалу. Також розташування ТЗ на проїзній частині, порушення правил руху автомагістралями, користування зовнішніми освітлювальними приладами/попереджувальними сигналами при початку руху чи зміні його напрямку, використання цих приладів та їх переобладнання з порушенням вимог відповідних стандартів. Разом з тим користування водієм під час руху ТЗ засобами зв’язку, не обладнаними технічними пристроями, що дозволяють вести перемови без допомоги рук (за винятком водіїв оперативних транспортних засобів під час виконання ними невідкладного службового завдання), а так само порушення правил навчальної їзди.425 грн або 50 штрафних балів

Отож покарання визначене ст. 122 ч. 2 і становить штраф у розмірі 425 – 510 грн.

Ст. 122 ч.4 – при цьому виникла аварійна ситуація – 680 – 850 грн/позбавлення права керувати ТЗ на 6-12 місяців.

Розміри штрафів за порушення ПДР

Порушення ПДР. Якщо звинувачення безпідставні

Буває, коли водій не встигає завершити маневр на зелений сигнал світлофора. У такій ситуації краще не гальмувати екстренно, таким чином продовжити рух (п. 8.11 ПДР). При цьому слід переконатись, чи можна це зробити. У будь-якому випадку обережність має бути попри все.

Коли ж Ви таки проскочили на червоне, а патрульний вже встиг виписати адмінпротокол, варто діяти так:

  1. перевірити, чи правильно інспектор заповнив протокол;
  2. у графі, де пояснення вписати ключові фрази;
  3.  дописати про дане правопорушення (вибрати те, що потрібно):«Я виїхав на перехрестя тоді, коли миготливий зелений сигнал світлофора змінився на жовтий. Для уникнення екстреного гальмування та щоб не створюватити загрозу іншим водіям, які рухаються позаду, продовжив рух. Відповідне право мені дає п. 8.11 ПДР України. Тому на мою думку своїми діями не порушив чинні Правила дорожнього руху. Інспектор не надав доказів про вчинене порушення”.Або:

    «Світлофор працював неналежним чином, а саме: _ (вказати, чому така думка).

    Або:

    «Інспектор знаходився на значній відстані від перехрестя, тому не міг чітко визначити, чи перетнув я кордон перехрестя при зміні сигналів світлофора. Відповідно, доказів правопорушення надано не було».

  4. при можливості написання пояснень окремо на аркуші, зробити це в подробицях;
  5. заявити клопотання щодо перенесення розгляду справи, надання юрдопомоги;
  6.  необхідно підписати та забрати копію протоколу та постанови в разі винесення;
  7. коли постанову не винесли на місці, проте справу перенесли, то слід добре підготуватись до розгляду (краще звернутись за юридичною допомогою);
  8.  винесену постанову оскаржити в суді, подавши позов;
  9. відправити інформаційний запит щодо дій інспектора в конкретному випадку;
  10.  подавати скаргу стосовно неправомірних дій інспектора.

 

Інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Судові справи.

Порушення ПДР: покарання за проїзд на червоне світло
Tagged on: